//
czytasz...
trasy wycieczkowe

Wyprawa na Rusinową Polanę

Ciekawą opcją spacerową dla tych, którzy nie lubią zatłoczonych szlaków, a preferują odpoczynek w leśnym zaciszu, jest trasa zielonym szlakiem od Wierchu Poroniec (przy drodze wojewódzkiej do przejścia w Łysej Polanie) na Rusinową Polanę.

Do Wierchu Poroniec można podjechać samochodem (jest parking, koszt pozostawienia auta na cały dzień to 20 zł)  lub busem jadącym do Łysej Polany lub Morskiego Oka.

Właściwie cała trasa dostępna jest dla wózka, jednak sam początek i końcówka nie należą do najłatwiejszych i chyba lepiej jest je pokonywać w nosidle. Szlak nie należy do zbyt długich, trasa w jedną stronę to ok 4 km. Według oznaczeń PTTK czas przejścia do góry wynosi 1’20 h. Z wózkiem i nosidełkiem będzie oczywiście dłużej. Nam pokonanie całej trasy wózkiem i ostatnich 10 minut w nosidle-plecaku, oraz dwa przystanki na jedzenie / przewijanie / podziwianie mchu, drzewek i mrówek zajęło łącznie 2’20 h.

image

Droga na Rusinową Polanę

Na Rusinowej Polanie znajduje się bacówka, gdzie można nabyć ciepłe oscypki, bundz i żentycę, polana z ładną trawką i czasem owieczki do podziwiania. W odróżnieniu od innych tras dostępnych dla wózków w Tatrach, droga wiedzie głównie zboczami i łagodnymi grzbietami – możemy liczyć na ładne widoki, a na koniec na tabliczkę z oznaczeniem wysokości – taki jakby szczyt – przy której pełni samozadowolenia możemy sobie zrobić zdjęcie.

Reklamy

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Statystyki

  • 88 862 odwiedzin

Tagi

Reklamy
%d blogerów lubi to: